٥ روش چاپ سه بعدی که انقلابی جدید در صنعت دندانپزشکی ایجاد کرد

چاپ سه بعدی در دندانپزشکی

چاپ سه بعدی یک فناوری در حال رشد سریع در زمینه های مختلف ، به خصوص در آزمایشگاه های دندانپزشکی است ، همه به دلیل وجود نرم افزار جدید ، اسکنرهای سه بعدی ، فن آوری های افزودنی و روشهای پس از پردازش که باعث افزایش کارایی و صرفه جویی در هزینه می شود ، به سرعت تولید سریعتر و کیفیت بهتر برای منافع فقط پزشکان بلکه بیماران نیز می توانند تجربه خود را از طریق کاهش قیمت دلپذیر ساخته و در وقت صرفه جویی کنند که این یکی از مزایای کمی است که این فناوری با خود به این صنعت آورده است.
وقتی صحبت از ساخت پروتزهای مصنوعی می شود ، پرینت سه بعدی تعداد زیادی از نقاط مورد علاقه را به همراه دارد. یکی از بزرگترین مزایا کیفیتهای بهبود یافته است. پیش از این ، با گردش کار دستی سنتی ، کیفیت محصولات نهایی بسیار به مهارت یک تکنسین معین بستگی دارد. دستیابی به محصولات دندانپزشکی سازگار و با کیفیت با بسیاری از منابع خطای بالقوه فوق العاده دشوار و گران است. با این حال ، اکنون با پرینترهای سه بعدی ، به راحتی می توان ساختارهای ظریف را ایجاد کرد زیرا این مولفه component لایه به لایه ساخته می شود و روند کار توسط یک برنامه نرم افزاری کنترل می شود در مقایسه با یک مدل گچ ، یک مدل سه بعدی پایدارتر و با دوام تر است و جایگزین دقیق. خطوط و لبه ها در مدل سه بعدی تیز باقی می مانند بدون اینکه تکنسین دندانپزشکی نگران ساییدگی آنها باشد. در مقایسه با یک مدل آسیاب شده ، یک مدل چاپ سه بعدی دارای ساختار پیچیده تری با جزئیات بالاتر است.

فن آوری های نوین دردندانپزشکی

فن آوری های دیجیتال جریان کار را ساده می کنند ، فضای خطا را کاهش می دهند و مقدار کار مورد نیاز را کاهش می دهند ، در نتیجه از نظر آزمایشگاهی و عملیاتی صرفه جویی در وقت و هزینه می شود.
خدمات دندانپزشکی سریعتر و دقیق تر هستند
با استفاده از دندانپزشکی دیجیتال ، فضای خطا کاهش می یابد و اتوماسیون نیروی کار را کاهش می دهد ، در نتیجه باعث صرفه جویی در وقت و هزینه آزمایشگاه ها و اقدامات در سراسر جهان می شود ، در حالی که ساخت مدل دستی زمان بر است در حالی که چاپ سه بعدی امکان چاپ چندین دستگاه را فراهم می کند بلافاصله از زمانی که نسخه دیجیتالی در عرض چند دقیقه دریافت می شود زیرا به صورت الکترونیکی ارسال می شود. به محض رسیدن کپی اسکن ، تکنسین می تواند شروع به کار کند. همچنین ، بدون نیاز به مقابله با گچ یا استنشاق گرد و غبار آسیاب ، یک محل کار تمیز را برای تکنسین فراهم می کند.

READ
بررسی ارتباط بین حضور پلی‌مورفیسم باrs1799750 و ایجاد بیماری پریودنتیت با روش Tetra arms-PCR

از آنجائیکه چاپگرهای سه بعدی با چاپ لایه هایی به ضخامت 16 میکرون یکی بر روی دیگری ، تصاویر دیجیتال را به اشیای فیزیکی تبدیل می کنند ، دقت نیز بهتر می شود. افزایش ظرفیت تولید و نتایج نهایی دقیق تر هم به سود دندانپزشکان و هم بیماران است.
مانند همه صنایع ، مشتریان همیشه عامل مهم را در هر مشاغل در نظر می گیرند و صنعت دندانپزشکی تفاوتی ندارد ، به خصوص با ارائه فناوری چاپ سه بعدی جدید در صنعت. در نتیجه ، پرینترهای سه بعدی دندانپزشکی برای آماده سازی خود برای یک عمل جراحی آینده ، اضطراب و افزایش پذیرش بیمار ، مدل هایی از مناطق مشکل بیمار خود را ایجاد می کنند. علاوه بر این ، فرآیندها معمولاً سریعتر هستند زیرا عناصر دیجیتال مراحل زائد را برطرف می کنند ، ویزیت بیمار را سریعتر و راحت تر می کند ، علاوه بر این محصولات می توانند از نظر زیبایی از زیبایی بیشتری برخوردار باشند و درمان ها دقیق تر و کمتر تهاجمی هستند ، همه اینها به تجربه مشتری کمک می کند خوشایند از گذشته ، که بیمار مجبور بود بیش از یک ماه به طور منظم مراجعه کند و نتایج حتی مطابق انتظار نخواهد بود ، در نتیجه بیمار از نتیجه کار راضی یا راضی نیست.

پرینتر سه بعدی دندانپزشکی

پس انداز کنید

صرفه جویی در هزینه یکی از بزرگترین مزایایی است که چاپگر سه بعدی برای صنعت و دندانپزشکی برای بیماران و پزشکان به ارمغان می آورد ، به عبارت دیگر ، این یک برد واقعی است زیرا هزینه راه اندازی آزمایشگاه دندانپزشکی می تواند به 100000 دلار در سال برسد. این را با هزینه یکبار مصرف حدود 20،000 دلار برای چاپگر سه بعدی مدل برتر مقایسه کنید که شامل شروع اولیه مواد است. فاکتورهای مواد در حال اجرا باعث ایجاد هزینه در طول عمر می شود ، اما نسبت به راه اندازی آزمایشگاه دندانپزشکی بسیار کمتر است. علاوه بر این ، به کارگیری نیروهای ماهر برای تولید ایمپلنت های دندانی یک سرمایه گذاری مداوم قابل توجه است. در کل ، بستگی به حجم کار دارد. با این حال ، متخصصان دندانپزشکی تنها کسانی نیستند که در وقت و هزینه چاپگرهای سه بعدی دندانپزشکی صرفه جویی می کنند. هزینه کمتر مواد و نیروی کار به معنای کاهش قیمت برای بیماران آنها نیز می باشد و با افزایش دقت و سرعت چاپگرهای سه بعدی دندانپزشکی ، میزان مراجعه مجدد بیماران به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

READ
بررسی تأثیر آگاهی و تجربه در موفقیت تکنیک بلاک عصب آلوئولار تحتانی

تخمین زده می شود که قیمت کلی مراقبت از دندان بسته به میزان مورد نیاز 80 درصد کاهش یابد. علاوه بر این ، سطح دقت کار بسیار بالاتر است به معنی بیماران شادتر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *