خدمات دندان پزشکی با شیوع کرونا محدود شده است

دکتر جلال جهان‌نیا، در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه در سال ۹۸ خدمات مربوط به سلامتی در مراکز درمانی تأمین اجتماعی افزایش پیدا کرد، اظهار کرد: در حال حاضر در خراسان شمالی خدمات دندان پزشکی تأمین اجتماعی در یک بیمارستان و سه مرکز درمانی ارائه می شود که در سال گذشته خدمات دندانپزشکی در این مراکز افزایش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه خدمات اصلی در دو بخش بهداشت دندان و درمان ارائه می‌شود گفت: خدمات این حوزه بسیار پرهزینه است و نیاز است که در کنار توجه به مبحث درمان، به پیشگیری و آموزش در این حوزه نیز توجه شود. جهان‌نیا در رابطه با انواع خدمات دندان‌پزشکی بیان کرد: آموزش و پیشگیری، جرم گیری، معاینه، ترمیم و… از جمله خدماتی است که در حوزه دندانپزشکی به مردم ارائه می شود و در حال حاضر خدمات مانند عصب کشی به مراجعین ارائه نمی‌شود .

خدمات دندان پزشکی

مدیر درمان تأمین اجتماعی خراسان شمالی با اشاره به اینکه خدمات دندان پزشکی بجنورد در بیمارستان ثامن الائمه (ع) تأمین اجتماعی ارائه می شود افزود: در شهرستان های شیروان، اسفراین، گرمه و جاجرم نیز خدمات دندان پزشکی در مراکز درمانی تامین اجتماعی ارائه می شود. وی ادامه داد: در بجنورد چهار دندان پزشک، اسفراین سه، شیروان سه و گرمه و جاجرم نیز یک دندان پزشک خدمات تأمین اجتماعی را به مردم ارائه می دهند.

جهان نیا با اشاره به اینکه خدمات مربوط به حوزه سلامت دهان و دندان در سال جاری با شیوع ویروس کرونا محدود شده است افزود: در این ایام که ویروس کرونا تمام فعالیت ها را تحت تاثیر خود قرار داده است تنها موارد اورژانسی دندان پزشکی پذیرش می شوند.

READ
ارائه خدمات رایگان دندانپزشکی به زندانیان همدان

منبع : https://u.to/29cKGg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *