جذب دندانپزشک بومی در دست اقدام قرار دارد

برای افزایش تعداد دندانپزشکان بومی و همچنین کاهش هزینه های مربوطه وزارت بهداشت در تلاش است تا برای ادامه کار در این حوزه توسط گروه های بومی به جذب و افزایش تعداد این افراد بیافزاید. در همین راستا مجله خبری دندانپزشکی نوین آریا با نسترن رضاپور در گفت‌وگواظهار کرد: از ابتدای سال تاکنون توسط پزشکان عمومی و پزشک مامای درمانگاه تأمین اجتماعی شهرستان ۲۳ هزار ۲۶۲ بیمار ویزیت شده که نسبت به سال گذشته به علت شیوع کروناویروس و توصیه به عدم حضور غیرضروری در مراکز درمانی کاهش داشته است.

میزان داروی استفاده شده

وی با اشاره به تحویل ۶۴ هزار ۲۶۴ قلم داروی رایگان به ارزش چهار میلیارد و ۲۶۵ میلیون ریال توسط داروخانه درمانگاه به بیماران ویزیت شده افزود: طی مدت فوق ۱۳۲۳ مورد آزمایش رایگان از بیماران بیمه شده تأمین اجتماعی مراجعه کننده به این درمانگاه انجام گرفته است. رضاپور تعداد پزشکان عمومی فعال این درمانگاه را سه نفر با یک پزشک ماما برشمرد و خاطرنشان کرد: فعلاً هیچ پزشک متخصصی در این درمانگاه فعالیت ندارد اما به کارگیری پزشک متخصص زنان داخلی و جراحی در حال پیگیری بوده و در صورت وجود متقاضی واجد شرایط نسبت به جذب اقدام خواهد شد.

وی تصریح کرد: از مجموع ۲۳ هزار و ۲۶۲ بیمار ویزیت شده در درمانگاه تأمین اجتماعی شهرستان طی مدت فوق تعداد ۲۱ هزار و ۴۴۴ نفر توسط پزشکان عمومی ویزیت و به ۱۸۱۸ نفر بیمار توسط پزشک مامایی و خدمات مراقبتی بارداری خدمات  ارائه شده است. رضاپور با اشاره به برخی از مشکلات موجود در درمانگاه مطرح کرد: نبود ایستگاه تاکسی فعال در مقابل درمانگاه برای سهولت دسترسی بیماران، وجود ایستگاه شارژ گاز  ال پی جی در مجاورت درمانگاه با بوی نامطبوع گاز و و به دنبال آن خطر انفجار، وجود سگ های ولگرد در اطراف درمانگاه و نامناسب بودن محل بریدگی در بلوار مقابل درمانگاه که باعث ورود و خروج سخت و وقت گیر آمبولانس از مرکز شده را می توان از جمله مشکلات این درمانگاه عنوان کرد.

READ
خدمات دندان‌پزشکی چقدر ریسک ابتلاء به کرونا را بالا می‌برد؟

 

 

جذب

منبع: http://tny.im/n7i

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *