ارتودنسی رنگی یا ارتودنسی ثابت با حلقه های o-رینگ!

عوامل تاثیر گذار بر قیمت ارتودنسی دندان کدامند؟
در بخش قبل خواندید که هیچ جا یک قیمت ثابت برای ارتودنسی عنوان نمیکنند زیرا بسته به عوامل مختلفی هزینه ارتودنسی دندان متفاوت است. شما با دانستن این فاکتورهای تاثیر گذار میتوانید محدوده ای از قیمت ها را در اختیار داشته باشید. مهمترین فاکتورهای تاثیر گذار بر قیمت ارتودنسی دندان عبارتند از:

سن و سال بیمار
نوع مشکل
شدت مسکل
مدت زمان درمان
نوع سیستم ارتودنسی یا تجهیزات بکار رفته در طول درمان
نوع پوشش بیمه (معمولا بیمه تکمیلی)
شخص متخصص ارتودنسی دندان
محدوده جغرافیایی شما
تغییرات و نوسانات ارزی (برای برخی از دستگاه های ارتودنسی خارجی و وارداتی)

ارتودنسی یک فرآیند زمان بر است که دستگاه آن از بریس ها و براکت و سیم و… تشکیل شده است. بخاطر اینکه افرادی که از درمان ارتودنسی استفاده می کنند از این روش درمانی خسته نشوند و نوعی تنوع و البته انتخاب پیش روی آنها قرار داده شود ارتودنسی رنگی بوجود آمد.

ارتودنسی رنگی

ارتودنسی رنگی روشی نسبتا جدید است که بیشتر در میان کودکان و نوجوانان طرفدار دارد. بریس های رنگی با تنوع رنگ های بسیار توانسته است توجه این گروه را به خود جلب کند.

دستگاه ارتودنسی ثابت از اجزای متفاوتی تشکیل شده است که بریس ها و براکت ها همراه با کش ارتودنسی از جمله آنها است.

براکت ارتودنسی عموما به صورت فلزی می باشد و در صورت نیاز از روش های درمانی متفاوت می توان استفاده کرد که شامل براکت های سرامیکی و یا ارتودنسی شفاف و … می شود.

اما بندها و کش ارتودنسی رنگ بندی های متفاوتی را شامل می شود که در جلسات مراجعه می توانید این رنگ ها را انتخاب کرده و امتحان کنید.

READ
جراحی فرنوم چیست؟

بیشتر بخوانید: ایمپلنت دندان

آیا ارتودنسی رنگی نوعی از انواع ارتودنسی است ؟

در واقع اگر حقیقتش را بخواهید ما چیزی دقیقا با نام ارتودنسی رنگی نداریم. ارتودنسی رنگی در واقع همان ارتودنسی با براکت های ثابت است. زمانی که از این نوع ارتودنسی صحبت میکنیم منظورمان حلقه های پلاستیکی کوچکی هستند که نامشان الاستیک های او-رینگ یا O-رینگ است.

ارتودنسی رنگی

انتخاب رنگ کش ها با توجه به رنگ پوست

  • کسانی که از ارتودنسی رنگی استفاده می کنند، باید به تطابق رنگ پوست صورت با رنگ براکت ارتودنسی دقت کنند:
  • برای پوست های تیره و سبزه انتخاب برخی رنگ‌ها از قبیل طلایی، بنفش یا آبی دریایی یا فیروزه ‌ای به زیباتر شدن ظاهر دهان و دندان کمک می‌کند.
  • برای کسانی که پوستی روشن دارند، استفاده از رنگ‌های سرد از قبیل نقره ‌ای، آبی آسمانی، صورتی روشن یا یاسی ظاهر بهتری را به وجود می‌آورد.

هنگامی ‌که شما رنگ کش مورد استفاده در طول درمان با ارتودنسی را با توجه به رنگ پوست خود انتخاب می‌کنید با هر لباسی که بپوشید مطابقت خواهد داشت. زیرا اکثر افراد لباس هایی را انتخاب می کنند که با رنگ پوستشان مطابقت داشته باشد.

فلز کاری با ارتودنسی رنگی!

رنگ های مات هنوز هم ممکن است برای رنگ لب مد باشد ، اما این بدان معنا نیست که شما نمی توانید در جای دیگری از آنها استفاده کنید. گزینه های نقره ای ، طلایی و رنگ های متالیک براق می توانند براقی را به لبخند شما اضافه کنند، به ویژه برای رویدادهای خاص.

رنگ های محبوب ارتودنسی رنگی

  • صورتی: یکی از رنگ هایی که دختران برای انتخاب رنگ بریس دندان های خود تمایل بیشتری نشان می دهد صورتی است . این رنگ برای پوست و موهای روشن مناسب تر است . از ترکیب بنفش و صورتی برای ارتودنسی رنگی خودداری کنید .
  • آبی: در هنگام مراجعه به ارتودنیست خود، او معمولا چندین نوع رنگ ابی را به شما پیشنهاد می کند.
READ
توسعه فناوری ساخت چسب دندانی

 آبی رنگ خوبی برای بریس می‌باشد، زیرا بعید است که با هیچ یک از لباس‌های‌تان در تضاد باشد. به علاوه، اگر چشم‌های آبی دارید، رنگ آن‌ها را بیشتر نشان خواهد داد.هم چنین رنگ آبی و بنفش باعث می شوند دندان سفید تر به نظر برسد .

رنگ بندی ارتودنسی رنگی

تاثیر رنگ بریس ها برظاهرصورت

برخی بریس ها در ارتودنسی رنگی تاثیر منفی بر روی ظاهر دندان دارد و باید قبل از استفاده از هر رنگ با جلوه ای که در نظر بیننده ایجاد می کند آشنا شد. در ادامه تاثیر برخی بریس های با انواع مختلف رنگ را بیان می کنیم:

  • کش‌های سیاه ممکن است ظاهری شبیه به دندان‌های پوسیده یا وجود ذرات غذا بین دندان‌ها ایجاد کنند.
  • سفید ممکن است اتنخاب خوبی به نظر برسد اما در واقع باعث می‌شود دندان‌ها زردتر به چشم بیایند. علاوه بر این کش‌های سفید راحت‌تر لک می‌شوند.
  • به همین ترتیب، ‌در صورتی که مینای دندان کمی زرد به نظر برسد، کش‌های زرد باعث تشدید این حالت می‌شوند.
  • کش‌های سبز یا قهوه‌ای ممکن است شبیه به ذرات غذا بین دندان‌ها باشند.

کثیف شدن رنگ های روشن

باید این نکته را یادآور شد که براکت هایی رنگ های روشن زودتر کدر می شوند و تغیر رنگ می دهند. پس اگر از ارتودنسی رنگی استفاده می کنید و در رژیم غذایی شما غذاهای رنگی بیشتر است به شما توصیه می کنیم که از کش هایی با رنگ  تیره برای استفاده کنید.

از چه رنگ هایی در ارتودنسی رنگی دوری کنیم:

در انتخاب رنگ کش ارتودنسی می بایست مسائلی را مدنظر قرار دهید که از زیبایی صورت و لبخند شما نکاهد. در زیر به برخی از آنها می پردازیم:

READ
چگونه ایمپلنت دندانی انجام می شود

ارتودنسی-ارتودنسی رنگی

کش های ارتودنسی زرد رنگ: رنگ زرد می تواند زردی دندان ها را به میزان بیشتری نمایان کند. پس گزینه ی مناسبی برای انتخاب نمی باشد.

کش ارتودنسی سفید رنگ: کش های سفید زودتر کثیف می شوند و آلودگی ها و زردی ها را بیشتر نمایان می کنند.

کش های ارتودنسی شفاف: این کش ها در طول درمان ممکن است تغییر رنگ بدهند و هم چنین ذرات غذا را نیز نمایان سازند.

کش های ارتودنسی مشکی: کش های مشکی ممکن است به اشتباه در ظاهر تصور شود که دندان شما دچار پوسیدگی و خرابی می باشد.

بیشتر بخوانید: عاج دندان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *