بیماری های دندان

عوامل مؤثر بر هزینه ی جراحی لثه چیست؟ + هزینه جراحی لثه (درمان های پریو) در سال 1402

بیماری‌های مربوط به لثه یکی از مشکلاتی است که تعداد زیادی از مردم با آن‌ها درگیر هستند. عدم سلامت کامل لثه می‌تواند سلامت دندان‌ها را نیز به خطر بیندازد. از این رو جهت برطرف کردن مشکلات لثه می‌بایست در سریع‌ترین زمان ممکن به پزشک مراجعه کرد تا اگر لازم است اقدامات مربوط به درمان مانند جراحی لثه صورت بگیرد. رعایت سلامت و بهداشت دهان و دندان تاثیر بسیار زیادی بر حفظ سلامت لثه‌ها دارد. بیشتر اوقات عفونت لثه و بیماری‌های مربوط به آن از عدم رعایت بهداشت ناشی می‌شود؛ لذا اگر این بیماری‌ها به موقع درمان گردد نیاز به جراحی لثه نخواهد بود. افرادی که می‌خواهند هزینه جراحی لثه را بدانند باید آگاه باشند که این جراحی جزوه عمل‌هایی است که پزشک باید نوع آن را مشخص کند. به همین علت ممکن است قیمت بالایی داشته باشد. در ادامه هزینه جراحی لثه در سال 1402 را بررسی خواهیم کرد.


فهرست مطالب


علل نیاز به عمل جراحی لثه چیست؟

زمانی که لازم باشد برای درمان برخی شرایط و بیماری های لثه، از جمله عفونت لثه یا پریودنتیت اقدام شود، دندانپزشکان دست به عمل لثه می‌زنند. این جراحی معمولا تحت عنوان عمل پریودنتال نیز شناخته میشود. زمانی که بافت لثه قابلیت درمان نداشته باشد، نیاز به عمل جراحی لثه و یا پیوند لثه است. (عاج دندان چیست)

 • اگر شما  بیماری‌های پیشرفته لثه دارید که به روش‌های درمانی غیر جراحی واکنش نشان نمی‌دهد ممکن است نیاز به انجام عمل جراحی فلپ یا کاهش پاکت داشته باشید.
 • برای تعویض و بازسازی بافت از دست‌رفته لثه به دلیل ابتلا به بیماری‌های لثه
 • برای نمایان شدن سطح بیشتری از دندان (عمل جراحی افزایش طول تاج دندانی)

بخاطر داشته باشید عدم مراقبت‌های بهداشتی کافی پس از ایمپلنت دندان، یکی از اصلی‌ترین عوامل بروز مشکلات لثه است. درباره ایمپلنت دندان اطلاعات بیشتری کسب کنید.

درمان‌های جراحی لثه کدامند؟

انواع مختلفی از جراحی‌لثه وجود دارد که در صورت ابتلا به بیماری لثه پیشرفته ممکن است پیشنهاد شوند:

1- جراحی لیفت لثه (Gingivectomy)

در این عمل، لثه اضافی و عفونی‌شده که بیش از حد روی سطح دندان را پوشانده باشد برداشته می‌شود. 

Gingivectomy
هزینه جراحی لثه

این عمل معمولاً برای درمان التهاب لثه به کار می‌رود اما امروزه این عمل برای پر کردن فاصله و از بین بردن پاکت‌های ایجاد شده روی لثه نیز به کار برده می‌شود.

اهداف جراحی لیفت لثه:

اساساً این عمل  برای درمان بیماری‌های لثه انجام می‌شود اما امروزه این درمان بیشتر برای اهداف زیبایی انجام می‌شود. ممکن است شما به دو دلیل نیاز به برداشتن بافت اضافی لثه داشته باشید:

 • در صورتی که بین دندان‌ها و لثه شما فاصله ایجاد شده باشد یا پاکت لثه شکل گرفته باشد: این پاکت‌ها محل جمع شدن باقیمانده غذاها بوده و پناهگاه باکتری‌ها شده که تمیز کردن آنها نیز دشوار است. اگر این پاکت‌ها فقط شامل بافت نرم باشند می‌توان به سادگی بافت اضافی لثه را برداشت تا فاصله مذکور برطرف‌شود.
 • بافت زیادی از لثه روی دندان را پوشانده باشد: لبخند لثه‌ای یکی از مشکلات رایج است. درکنار اهداف زیبایی، وجود بافت اضافی باعث می‌شود فرد نتواند بهداشت دهان و دندان را به‌درستی و کامل انجام دهد. در موارد شدید، ممکن است این بیماری باعث اختلال در خوردن و تکلم بیمار شود. بافت لثه ممکن است به دلیل مصرف برخی داروهای ضدتشنج بیش از حد رشد کنند. در برخی موارد ممکن است مصرف برخی داروهای دیگر نیز باعث ایجاد این عارضه شوند.
بیشتر بخوانید
عفونت ریشه دندان چیست؟ + هزینه درمان ریشه دندان در سال 1402 چقدر است؟

2- جراحی پیوند استخوان

در صورتی که در اثر بیماری لثه به استخوان آسیب وارد شود، با تکنیک جراحی پیوند استخوان، بافت‌ استخوان پیوندی برای جایگزینی بخش آسیب‌دیده استخوان استفاده می‌شود.

 پیوند استخوان
نحوه جراحی پیوند استخوان

تکه‌های کوچک استخوان (یا از استخوان خود فرد، یا از بانک اهداء استخوان و یا استخوان مصنوعی) در محلی که استخوان تحلیل رفته بود، قرار می‌گیرد. این پیوندها به‌عنوان پایه‌ای برای رشد مجدد استخوان و بازیابی استحکام دندان بکار می‌رود. (عکس وسایل دندانپزشکی همراه با اسم)

3- جراحی پیوند لثه

جراحی پیوند بافت نرم لثه برای پر کردن فواصل جایی که لثه تحلیل رفته یا برای تقویت لثه در آن قسمت بکار می‌رود. معمولاً بافت پیوندی از سقف دهان (کام) گرفته شده و به ناحیه تحلیل رفته دوخته می‌شود.

4- جراحی برای کاهش پاکت لثه (جراحی فلپ)

در جراحی فلپ لثه، دندانپزشکان بافت لثه را از روی استخوان بلند کرده، در صورت لزوم جرم و پلاک آن قسمت را حذف کرده، سپس دوباره لثه را سر جای خود برگردانده و می‌دوزند تا بافت لثه محکم اطراف دندان قرار گیرد.

جراحی لثه
جراحی فلپ

این فرآیند حجم فضای بین لثه و دندان را نیز کاهش می‌دهد و در نتیجه فضای کمتری برای رشد مجدد باکتری باقی می‌گذارد.

5- بازسازی هدایت شده بافت لثه

این تکنیک جراحی‌لثه با تحریک رشد بافت لثه و استخوان عمل می‌کند. بعد از فلپ کردن (بلند کردن) لثه از روی استخوان، یک تکه پارچه توری کوچک بین بافت لثه و استخوان قرار می‌گیرد تا از رشد بافت لثه در فضایی که لازم است استخوان رشد کند جلوگیری کند و برای استخوان و بافت‌های متصل به آن این امکان را فراهم می‌کند تا رشد یافته و در نتیجه از دندان پشتیبانی کند.

6- کورتاژ لثه (خراشیدن لثه)

دندانپزشک برای درمان پاکت پریودنتال که بر اثر تجمع جرم زیر بافت لثه به وجود آمده و به آن آسیب رسانده است، از روش خراشیدن لثه که به آن کورتاژ لثه نیز گفته می‌شود، استفاده می‌کند.

کورتاژ لثه
کورتاژ لثه

در واقع با ابزار مخصوص، جرم و بافت لثه آسیب دیده را خارج کرده و اجازه می‌دهد تا بافت جدید به دیواره دندان متصل شود. (بهترین خمیر دندان برای کامپوزیت)

انواع کورتاژ لثه:

معمولا کورتاژ لثه به دو صورت قابل انجام است که در زیر به آنها اشاره شده است:

 1. کورتاژ لثه‌ای زمانی که پاکت پریودنتال خیلی عمیق نباشد، دندانپزشک می‌تواند با استفاده از کورت، بافت ملتهب دیواره لثه را برداشته و به بهبود وضعیت بیمار کمک کند. معمولا در این روش، دیواره حاوی میکروب و عفونت خارج می‌شود.
 2. کورتاژ زیر لثه‌ای زمانی که پاکت پریودنتال عمیق‌تر باشد، دندانپزشک باید با کورت، قسمت‌های بیشتری را بردارد. در این روش، بافت نزدیک به انتهای ریشه دندان برداشته می‌شود. حتی در خیلی از مواقع، اتصال بافت همبند با استخوان نیز قطع می‌شود.

هزینه کورتاژ لثه چقدر است؟

هزینه خراشیدن لثه بسته به یکسری عوامل ممکن است متغیر باشد. معمولا دندانپزشک با معاینه بیمار و با توجه به شدت بیماری پریودنتال، هزینه نهایی را تعیین می‌کند. در صورتی که بیمه نیز هزینه این درمان را تقبل کند، قیمت نهایی آن کمتر خواهد شد. هزینه کورتاژ لثه تابع موارد متعددی است. موقعیت جغرافیایی شما و میزان تجربه و تخصص پریودنتیستتان یکی از مواردی است که در این هزینه تاثیرگذار است. از دیگر عوامل موثر در هزینه کورتاژ لثه، وضعیت بیمه درمانی شما می­باشد. به صورت میانگین، رقمی بین 1 تا 3 میلیون تومان، هزینه تمام شده این جراحی برای شما خواهد بود.

بیشتر بخوانید
عوارض ایمپلنت دندان + فیلم عوارض ایمپلنت

فیلم کورتاژ لثه

7- جراحی افزایش طول تاج

در فرآیند افزایش طول تاج دندان، بافت اضافه لثه و استخوان برش داده می‌شوند تا مقدار بیشتری از دندان طبیعی را نمایان سازد. این جراحی می‌تواند روی یک یا چند دندان انجام شود تا خط لثه شما را صاف کرده و امکان لبخند عریض و طبیعی را برای شما فراهم سازد. (مواد و تجهیزات دندانپزشکی)

8- جراحی لثه با لیزر

در جراحی‌لثه با لیزر، متخصصین ما از لیزر دندانپزشکی برای حذف بافت ملتهب لثه اطراف ریشه دندان استفاده می‌کنند. پس از حذف بافت عفونت کرده لثه و نمایان شدن ریشه دندان، جرمگیری ریشه انجام می‌شود که شامل تراشیدن جرم و پلاک دندانی ایجاد شده زیر خط لثه و روی سطح ریشه است.

جراحی لثه با لیزر
جراحی لثه با لیزر

درمان لیزری لثه بسیار راحت تر از جراحی لثه با کارد جراحیست. در این روش نه برشی وجود دارد نه تراشیدگی و نه بخیه. همچنین مدت زمان لازم برای جراحی بسیار کمتر از جراحی معمولی است. در جراحی لثه معمولی چهار جلسه یک ساعتی لازم است و سپس یک جلسه برای کشیدن بخیه و چند جلسه دیگر برای چکاپ و ارزیابی وضعیت لازم است اما در روش لیزر تنها دو جلسه دو ساعتی کافی بوده و دو مرتبه دیگر برای ارزیابی وضعیت کافیست.

درباره هزینه جراحی لثه

از مهم ترین مشکلاتی که  عدم سلامت دهان و دندان را به همراه خود دارد مشکلات لثه می باشد که میتواند سلامت لثه و دندان را به خطر بیاندازد. رعایت بهداشت دهان و دندان در سلامت لثه ها امری  اساسی می باشد و توصیه میشود افراد با رعایت اصول بهداشتی از بروز مشکلات بیماری های لثه جلوگیری نمایند. عفونت لثه و بیماری های لثه ناشی از عدم رعایت بهداشت صحیح می باشند که میتواند بیماری های مختلفی را به همراه داشته باشد. در صورتی که این بیماری ها به موقع درمان نشود نیاز به جراحی لثه پیدا می شود. اما بهتر است بدانیم که هزینه جراحی لثه چقدر است و قیمت جراحی لثه در سال 1402 چقدر است. (عوارض لمینت)

جراحی لثه

جراحی‌لثه به علت عوامل مختلفی انجام میگیرد و علل متفاوتی دارد. همین امر باعث شده که امروزه شاهد شمار زیادی از مراجعین جراحی لثه در مطب ها باشیم. جراحی لثه به شکل ها و هدف های مختلف ایجاد میشود که بستگی به نوع مشکل لثه دارد. برای مثال بیماری های لثه در صورت درمان نشدن به موقع تحلیل لثه  را به همراه دارند که تحلیل لثه نیز شامل شل شدن دندان ها و از دست رفتن آن ها می باشد.

در مراحل شروع بیماری های لثه قبل از این که تحلیل لثه اتفاق بیافتد، بهتر است با مراجعه به کلینیک دکتر فراز تیموری از آن جلوگیری کرد. بسته به نوع و مقدار بیماری و جرم لثه، نوع جراحی لثه انجام می شود. در تمامی انواع جراحی لثه هدف جرمگیری کامل در لایه های زیری لثه نیز انجام میگیرد تا با رفع هرگونه باکتری از انتشار بیشتر بیماری جلوگیری گردد. جراحی لثه حکم هرس کردن بخش های بیمار و مریض لثه را دارد. با انجام این جراحی لثه دوباره جانی تازه گرفته و شروع به ترمیم بافت خود می کند.

جراحی لثه تحلیل رفته

تحلیل لثه علاوه بر از بین رفتن لثه، درد زیادی را برای بیمار ایجاد می کند. در این نوع بیماری ریشه های دندان با از دست رفتن بافت لثه نمایان می شود. فرقی ندارد چه سنی دارید نوجوان باشید یا بزرگسال، تحلیل لثه می تواند به سراغ شما بیاید. زمانی که لثه شروع به تحلیل رفتن می کند شکاف یا پاکت هایی بین خط لثه و دندان ایجاد می شود. (حفره خشک کی خوب میشه)

بیشتر بخوانید
19 روش عالی برای جلوگیری از پوسیدگی دندان

لثه تحلیل رفته را تحت عنوان سمان شده می شناسند و رنگ آن به سمت زردی می رود. عواملی که باعث ایجاد تحلیل لثه می شود شامل:

 • بیماری پریودنتال : با ایجاد این بیماری لثه از سطح دندان جدا شده و در نهایت پاکت های عمیق لثه در اطراف دندان خواهد شد
 • مسواک زدن بسیار محکم و شدید : مسواک زدن بایستی اصولی و صحیح باشد. با مسواک زدن بیش از حد محکم و شدید لثه آسیب می بیند. این آسیب به مرور زمان باعث تحلیل رفتن لثه خواهد شد.
 • مصرف دخانیات: سیگار و دیگر دخانیات از عوامل مضر برای لثه هستند.
 • عدم رعایت بهداشت دهان و دندان : پوسیدگی دندان و بیماری های لثه در گذر زمان و با رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان به وجود می آید.
 • دندان های نامرتب : دندان هایی که یک دست و مرتب نیستند و حالت کج دارند به سختی تمیز می شوند. مسواک زدن این نوع دندان ها بسیار سخت تر از دندان های هم ردیف است.
 • سوراخ کردن لب یا زبان (پیرسینگ) : افرادی که اقدام به پیرسینگ یا سوراخ کردن لب یا زبان می کنند دچار التهاب مزمن ناشی از سوراخ نمودن می شوند.
 • بیماری های ژنتیکی : افرادی که مبتلا به بیماری لثه هستند، بدون شک دچار تحلیل لثه نیز خواهند شد. باکتری ها به صورت وراثتی از والدین به فرزندان منتقل خواهد شد.

هزینه جراحی لثه تحلیل رفته

موارد مختلفی وجود دارند که بر هزینه نهایی جراحی‌لثه تأثیر می‌گذارند. ابتدا باید به کلینیک دندانپزشکی معتبر مراجعه کنید تا بررسی‌های لازم توسط دندانپزشک انجام شود. با توجه به میزان پیشرفت بیماری و نوع روش انتخاب برای انجام پیوند، هزینه‌های درمان نیز متفاوت هستند.

هزینه‌های جانبی که برای انجام مراقبت‌های پس از جراحی پرداخت می‌کنید نیز متفاوت هستند. در نهایت می‌توانید برای کاهش هزینه جراحی لثه تحلیل رفته از پوشش‌های بیمه‌ای استفاده کنید. البته توجه داشته باشید اگر این کار را تنها برای موارد زیبایی انجام دهید، باید تمام هزینه را شخصا پرداخت کنید. کلینیک دندانپزشکی ایده آل یکی از مراکز بسیار معتبر است که با مراجعه با آن می‌توانید جراحی پیوند لثه را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

فیلم جراحی لثه تحلیل رفته

عوامل مؤثر بر هزینه ی جراحی لثه چیست؟

عوامل متعددی بر قیمت جراحی لثه تأثیر می‌گذارد. در نظر گرفتن این عوامل هنگام تعیین قیمت کلی روش ضروری است. (پری کرونیت دندان چیست)

شدت بیماری لثه

شدت بیماری لثه نقش مهمی در تعیین قیمت جراحی لثه دارد. مراحل پیشرفته بیماری لثه ممکن است به درمان گسترده‌تری نیاز داشته باشد که می‌تواند قیمت‌های کلی را افزایش دهد. در برخی موارد، روش‌های اضافی مانند پیوند استخوان یا بازسازی بافت هدایت‌شده ممکن است لازم باشد، که می‌تواند بر قیمت تأثیر بگذارد.

 پیچیدگی روش

پیچیدگی عمل جراحی‌لثه نیز بر قیمت آن تأثیر می‌گذارد. جراحی‌های پیچیده‌تر که چندین نواحی دهان را درگیر می‌کنند یا به تکنیک‌های تخصصی نیاز دارند ممکن است گران‌تر باشند. زمان لازم برای جراحی و تخصص ارتودنتیست می‌تواند بر قیمت کلی تأثیر بگذارد.

بیشتر بخوانید
بریج دندان، روشی برای زیبایی لبخند شما

موقعیت جغرافیایی کلینیک

موقعیت جغرافیایی مطب دندانپزشکی می‌تواند بر قیمت جراحی لثه تأثیر بگذارد. مناطقی که قیمت‌های زندگی و قیمت‌های اجاره و بالاتری دارند ممکن است قیمت‌های کمی بالاتر برای اعمال دندان‌پزشکی داشته باشند. برای یافتن بهترین تعادل بین کیفیت و مقرون به‌صرفه‌بودن، تحقیق و مقایسه قیمت‌ها در مکان‌های مختلف توصیه می‌شود.

پوشش بیمه دندانپزشکی

پوشش بیمه دندانپزشکی بسته به ارائه دهنده و بیمه نامه خاص متفاوت است. برخی از طرح‌های بیمه ممکن است بخشی از قیمت جراحی لثه را پوشش دهند، در حالی که برخی دیگر ممکن است هیچ پوششی ارائه نکنند. بررسی جزئیات بیمه نامه و ارتباط با ارائه دهنده دندانپزشکی برای درک میزان پوشش و قیمت‌های احتمالی  اضافی ضروری است. (عکس ریشه دندان)

تعیین قیمت جراحی لثه

قیمت جراحی لثه معمولاً از طریق مشاوره با جراح لثه تعیین می‌شود. در طول مشاوره، دکتر وضعیت لثه را ارزیابی می‌کند، در مورد روش توصیه شده صحبت می‌کند و قیمت جراحی لثه را به تفصیل ارائه می‌دهد. سؤال پرسیدن، درک اجزای مختلف قیمت جراحی لثه و در نظر گرفتن هر گونه قیمت اضافی بالقوه، مانند داروها یا ویزیت‌های بعدی، بسیار مهم است.

آیا هزینه جراحی لثه ۱۴۰۲ افزایش پیدا می کند؟

تمامی مشاغل در ایران همه ساله با افزایش نرخ و قیمت مواجه هستند که خدمات دندانپزشکی و جراحی لثه نیز از این قافله عقب نمانده است. معمولا هزینه مورد نیاز برای جراحی لثه نیز در ابتدای هر سال یعنی ابتدای سال 1402 افزایش پیدا می کند که نرخ آن توسط دولت تعیین می شود.

حال لازم به ذکر است که برخی از مشاغل و برخی از امور دندانپزشکی علاوه بر افزایش قیمت در ابتدای سال، در بخش های دیگر سال نیز با افزایش قیمت مواجه هستند که معمولا بخش هایی از دندانپزشکی به این شکل هستند که انجام امور آنها متاثر از نرخ دلار در جامعه باشد و یا بر اثر تحریم های حاکم بر جامعه با مشکل تامین مواد اولیه مواجه باشند.

به عنوان مثال : ایمپلنت دندان از این دسته از امور دندانپزشکی است که امکان افزایش قیمت آن در طی سال نیز وجود دارد. اما برخی از شاخه های دیگر دندانپزشکی که به تجهیزات وارداتی نیاز ندارند و افزایش و کاهش نرخ دلار در آنها تاثیر گذار نمی باشد، معمولا فقط در ابتدای سال با افزایش قیمت مواجه اند. بنابراین جراحی لثه که معمولا به تجهیزات وارداتی نیاز ندارد با افزایش قیمت در طول سال مواجه نمی شود و تنها در ابتدای سال 1402 افزایش قیمت خواهد داشت. (ایمپلنت دندان جلو)

هزینه جراحی لثه با بیمه تامین اجتماعی چگونه است؟

جراحی لثه با بیمه همان طور که از اسمش پیدا است جز عمل های زیبایی محسوب می شود و به همین خاطر می تواند هزینه ی تقریبا زیادی را نیز در بر داشته باشد؛ اما جراحی لثه همواره عمل زیبایی نیست و در بیشتر اوقات برای برطرف ساختن یک بیماری است. بیمه های مختلفی هزینه این عمل جراحی را تا حدود زیادی متقبل می شوند اما این پول در ابتدا پرداخت نمی شود.

در هر کلینیک و مرکز درمانی که بخواهید عمل جراحی لثه را انجام دهید بایستی هزینه ی آن را تمام و کمال پرداخت نمایید، پس از انجام عمل و در صورتی که بیمه شده باشید می توانید از متخصص جراح لثه خودتان نامه ای مبنی بر انجام عمل و همچنین هزینه های مربوط به آن دریافت کنید و به بیمه تحویل دهید.

بیمه نیز پس از گذشت مدت کوتاهی درصدی از هزینه های عمل را به شما باز می گرداند، البته برخی از بیمه های خاص نیز تمام پول عمل را برمی گردانند.

بیشتر بخوانید
"دندان قروچه" از عوارض تا درمان

در رابطه با جراحی لثه با بیمه باید به این نکته نیز اشاره کنیم که همه شرکت های بیمه دارای سقف مشخصی برای پرداخت هزینه درمان به بیمار هستند. بدین معنا که بیمه مورد نظر اگر از انواع بسیار عالی بیمه باشد، در صورتی تمامی هزینه درمان و جراحی را به بیمار پرداخت می کند که هزینه جراحی لثه از سقف تعیین شده برای بیمار بیشتر نباشد.

به عنوان مثال: ممکن است که شما تحت پوشش یک بیمه درمانی و تکمیلی باشید که این بیمه هزینه جراحی لثه تا سقف یک میلیون تومان را به شما پرداخت می کند. در نتیجه اگر تمامی مراحل جراحی لثه شما هزینه ای از یک میلیون تومان به پایین داشته باشد، بیمه تمامی آن را به شما پرداخت خواهد کرد. اما در صورتی که هزینه کامل جراحی لثه برای شما بیش از یک میلیون تومان باشد، بیمه مورد نظر تنها تا سقف یک میلیون آن را پرداخت خواهد کرد و در این صورت مابقی هزینه را خودتان باید پرداخت کنید.

برای اینکه از این موضوع به شکل بهتری مطلع گردید، می توانید با شرکت بیمه ای که تحت پوشش آن هستید، مشاوره کنید و اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت کنید.

لیست هزینه پریو دندان

قیمت دندانپزشکی پریو سیمادنت 1402عمومی (هزینه به ریال)تخصصی (هزینه به ريال)
جرمگیری بروساژ کامل دو فک15/۰۰۰/۰۰۰30/۰۰۰/۰۰۰
فلپ نیم فک——8۰/۰۰۰/۰۰۰
افزایش طول تاج همراه با فلپ——50/۰۰۰/۰۰۰
پیوند لثه یک دندان——60/۰۰۰/۰۰۰
لیفت لثه هر دندان (نسج نرم و سخت)——40/۰۰۰/۰۰۰
لیفت لثه هر دندان (نسج نرم) با لیزر——20/۰۰۰/۰۰۰
لیفت لثه (نسج نرم) با تیغ جراحی8/۰۰۰/۰۰۰10/۰۰۰/۰۰۰
لیفت سینوس closed——5۰/۰۰۰/۰۰۰
لیفت سینوس open——12۰/۰۰۰/۰۰۰
دپیگمانتاسیون لثه (هر فک)——25/۰۰۰/۰۰۰
اکسپوژر دندان——50/۰۰۰/۰۰۰

تمامی مواردی که در جدول بالا اعم از جرمگیری دندان و افزایش طول تاج دندان ذکر شده است، از جمله روش های درمانی برای اصلاح طرح لبخند شما عزیزان می باشند که می توانید برای قیمت جرم گیری دندان و قیمت اصلاح طرح لبخند متناسب با هر روش درمان، هزینه ها و تعرفه دندان پزشکی را مشاهده نمایید. در این میان نیز در نظر داشته باشید که همواره نظر متخصص و پزشک را در انتخاب روش درمان در نظر داشته باشید تا بهترین نتیجه را دریافت نمایید و زیبایی دو چندانی به چهره خود ببخشید.

سخن پایانی

شما در این مقاله با درمان های جراحی لثه آشنا شدید. همچنین با عوامل موثر بر قیمت جراحی لثه و هزینه های آن ها در 1402 آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

جراحی زیبایی لثه چیست؟

جراحی زیبایی لثه یک روش برای درمان و رفع ناهنجاری‌های لثه و بافت‌های آن می‌باشد. این مشکلات ممکن است تا به دلیل ژنتیکی و یا به دیگر دلایل رخ داده باشند. به همین جهت این درمان با استفاده از روش‌های متنوعی برای افراد انجام می‌گیرد.

آیا لیفت لثه درد دارد؟

قبل از شروع عمل بی حسی موضعی دریافت می‌کنید. این کار لثه‌های شما را بی حس می‌کند تا در حین عمل احساس درد نکنید. اما بعد از آن میزان ناراحتی بستگی به میزان تغییر شکل یا برداشتن لثه‌های شما دارد .پس از جراحی، اثر مواد بی حسی شروع به از بین رفتن می‌کنند و ممکن است احساس درد و ناراحتی کنید. در این صورت با مصرف داروهای مسکنی که دندانپزشک توصیه کرده است، می‌توانید درد را تسکین دهید این داروها می‌توانند شامل استامینوفن یا ایبوپروفن باشند. از آنجا که آسپرین می‌تواند باعث خونریزی شود، دندانپزشک ممکن است مصرف این دارو را منع کند. همچنین می‌توانید با استفاده از کیسه یخ یا کمپرس سرد به مدت چند روز پس از عمل، درد و تورم را کاهش دهید، بهتر است از کمپرس به مدت 15 تا 20 دقیقه استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا