دندانپزشکی نوین

درمان ایمپلنت دندان جلو چقدر طول می‌کشد؟ + فیلم ایمپلنت دندان جلو

ایمپلنت دندان جلو

دندان های قدامی یا اصطلاحا دندان جلو نقش مهمی در تامین زیبایی و تکلم و بریدن غذا دارند. بنابراین امکان بسیار کمی وجود دارد که در این دوران که زیبایی صورت اهمیت زیادی پیدا کرده است کسی را بدون دندان جلو ببینیم. بهترین راه جایگزینی این دندانها ایمپلنت دندان جلو است. ایمپلنت دندان جلو سبب می‌شود که دندان‌های شما طبیعی جلوه کند؛ زیرا ایمپلنت دقیقا زیر خط لثه شما قرار می‌گیرد و شبیه دندان‌های طبیعی شما است، در نتیجه، هیچ کس نمی‌داند که آیا این دندان طبیعی است یا از ایمپلنت دندان استفاده می‌کنید. برای اینکه با کیفیت ترین درمان را پشت سر بگذارید نیاز به یک متخصص پروتزهای دندانی با تجربه و ماهر دارید. برای دسترسی ساده و آسان به برترین متخصصین پروتز های دندانی، مقاله‌ی “معرفی 9 متخصص برتر پروتزهای دندان به انتخاب دانشنامه دندانپزشکی نوین آریا” را دنبال نمائید. در این باره سوالات بیشتری دارید، در این مقاله تا پایان همراه ما باشید.


علت نیاز به ایمپلنت دندان جلو

ایمپلنت دندان جلویی، جایگزینی مصنوعی برای ریشه دندان است. به طور مستقیم در استخوان فک قرار می گیرد و یک تاج یا دندان مصنوعی را در جای خالی دندان از دست رفته می چسباند ، به همین ترتیب ریشه ها از دندان های طبیعی پشتیبانی می کنند. اگر دندان خود را از دست داده اید یا به دلیل بیماری لثه در حال از دست دادن دندان هستید ، ممکن است به ایمپلنت دندان جلو نیاز داشته باشید. با این حال ، طبق گفته دندانپزشکان ، ایمپلنت دندان های جلو راه حل خوبی برای موارد زیر است:

 • متوجه شدید که درحال از دست دادن دندان هستید.
 • تاج دندان شکسته شده یا آسیب دیده دارید.
 • دندان شما کاملا شکسته یا ترک خورده است.
 • دندان هایتان کاملا پوسیده است.
 • دندان خود را در اثر تصادف یا به علت آسیب دیدگی از دست داده اید.

در مورد هر یک از شرایط پزشکی که در بالا به آن اشاره شد ، شما مسئول ایمپلنت دندان جلوی خود هستید و برای راهنمایی های بیشتر و درمان باید به نزدیکترین متخصص ایمپلنت دندان خود مراجعه کنید. پس از معاینه اولیه ، دندانپزشک شما مناسب ترین زمان و نحوه درمان را به شما توصیه می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر: قیمت ایمپلنت دندان جلو

شرایط نیاز به ایمپلنت دندان جلو با جراحی باز

استخوان فک در ناحیه قدامی بعد از کشیدن دندان به شدت تحلیل می رود. در سالیان گذشته چون جایگزینی دندان های جلو به روشی غیر از ایمپلنت دندان صورت می گرفت و از بریج دندان جلو و دندان مصنوعی متحرک استفاده می‌شد تحلیل استخوان مسئله مهمی نبود. استخوان از دست رفته بصورت مصنوعی با اکریل و یا پرسلن صورتی جبران می شد. اما از زمانیکه درمان ایمپلنت دندان رایج گردید و بیماران خود راضی به انجام درمانهای سنتی نشدند پیوند استخوان ایمپلنت نیز در ایمپلنت دندان جلو واجب شد.

ایمپلنت دندان جلو چقدر طول می‌کشد؟

. به طور معمول کل مراحل 5 تا 8 ماه طول می کشد.برای افرادی که  نیاز به کاشت ایمپلنت  کل دهان دارند ، این فرایند کمی طولانی تر است. برای افرادی که تنها نیاز به جایگزینی یک یا تعداد کمی دندان دارند این فرایند می تواند سریعتر انجام شود.

ایمپلنت دندان جلو چه مزایایی دارد؟

در گذشته، وقتی فرد یکی از دندانهای جلو را از دست میداد، گزینه های جایگزین او به پل دندانی یا بریج دندان یا دندان مصنوعی یا flipper محدود میشد. اما امروزه ایمپلنت دندان به شما مزایایی خواهد داد که هیچ کدام از موارد قبل در اختیار شما قرار نمی دهند.

مزایای ایمپلنت دندان جلو شامل:

 1. پل دندانی یا بریج به تعدادی از دندان‌ها در همان سمتی که فضای خالی ایجاد شده نیاز دارد تا تاج دندان به خوبی در آن بخش قرار بگیرد. مشکلی که این حالت ایجاد میکند این است که پل دندانی سایر دندان ها را به شکلی دائمی تغییر می دهد. اما ایمپلنت دندان به سایر دندانها در این موارد اصلا آسیبی نمی رساند.
 2. ایمپلنت دندان از تحلیل استخوان فک و لثه های شما پیشگیری میکند و سطح سلامت دهان و دندان شما را بالاتر میبرد و البته ظاهری جوانتر را برای شما به ارمغان می آورد.
 3. ایمپلنت دندان جایگزین هم ریشه و هم تاج دندان شما می شود و در نتیجه علاوه بر پایداری بیشتر از قدرت جویدن بیشتری نیز برخوردار خواهید شد.
 4. ایمپلنت های دندان در صورتی که بهداشت دهانی را رعایت کرده و عادات غذایی سالمی داشته باشید به خوبی دوام می آورند.
 5. از آنجایی که ظاهر دندانهای ایمپلنت بسیار طبیعی است شما در لبخند زدن و غذا خوردن از اعتماد به نفس بیشتری برخوردار خواهید بود و طرح لبخند زیبا تری خواهید داشت.

ایمپلنت دندان جلو همزمان با کشیدن دندان | ایمپلنت فوری دندان جلو

به این روش ایمپلنت فوری یا ایمپلنت یک روزه یا Fresh Socket گفته می شود. کاربرد این روش شرایطی را می طلبد که مهمترینش نبودن عفونت فعال و آبسه در محل کاشت دندان است.قبلا هم گفتیم که در این حالت بهتر است از روش ایمپلنت بدون جراحی استفاده شود . اما بعضی مواقع تخریب استخوان سطح خارجی ریشه دندان به حدی است که برای بازسازی و پیوند استخوان در این محل بایستی لثه از روی آن کنار برود . وقتی که دید جراح کامل شد پس از پاکسازی حفره دندان کشیده شده از ضایعات گرانولیشن همزمان با قرار دادن ایمپلنت پیوند استخوان نیز صورت می گیرد.

نکته ای که در موفقیت این روش بسیار مهم است بستن کامل لثه پس از جراحی با بخیه های کافی می باشد. در صورتی که بخیه کم بوده یا لثه تحت کشش باز شود و مواد پیوند استخوان در معرض محیط دهان قرار گیرد احتمال شکست درمان زیاد است.در این صورت باید جراحی پیوند استخوان و پیوند لثه دوباره انجام گیرد.

ایمپلنت بهتر از بریج

به گفته دندانپزشکان،  روش ایمپلنت دندان بهترین روش درمانی برای جایگزینی دندان از دست رفته شما است. احتمالاً شما می توانید گزینه ای از پل های دندانپزشکی داشته باشید، اما ایمپلنت ها راه حل طولانی مدت را تضمین می کنند. در مقایسه با سایر روشهای دندانپزشکی ، ایمپلنت دندان مزایای مختلفی دارد.

 • ایمپلنت طبیعی به نظر می رسد
 • ایمپلنت به اندازه دندانهای طبیعی عملکرد خوبی دارد
 • عوارض ایمپلنت دندان از سایر گزینه های دندانپزشکی کمتر می باشد.
 • ایمپلنت بسیار راحت است
 • برخلاف پل ها ، ایمپلنت ها می توانند چندین دندان را جایگزین کنند.

مراقبت از ایمپلنت

دقیقا به همان شکلی که از دندان‌های واقعی خود مراقبت می‌‌کنید از ایمپلنت نیز مراقبت نمایید. پس از کاشت ایمپلنت باید بافت اطراف آن را تمیز نگه دارید و هر روز دهان خود را با دقت مسواک بزنید و از نخ دندان استفاده کنید و برای مسواک زدن باید مسواک تان را با زاویه ۴۵ درجه قرار بدهید تا مسواک بتواند به خوبی به خارج کردن پلاک بین دندان‌ها بپردازد.

استفاده از نخ دندان را به هیچ عنوان فراموش نکنید و از تمیز شدن همه سطوح دهان و دندان خود اطمینان حاصل کنید. برای تمیز کردن دندان و لثه خود از نخ دندان مناسب استفاده کنید. در صورتی که شما دچار هرگونه مشکلی شدید قبل از آنکه زمان مراجعه بعدی فرا برسد بهتر است به مطب دندان پزشک مراجعه کنید تا شما را معاینه نموده و در صورت نیاز به درمان، اقدامات لازم را انجام دهد.

نکاتی برای زیباتر شدن ایمپلنت دندان جلو

شکی نیست که اولین تقاضای بیماران در مورد ایمپلنت دندان جلو تامین زیبایی بعد از اتمام درمان است. متخصص ایمپلنت به روش های گوناکونی سعی می کند که این دندان کاشته شده فرفی با دندان طبیعی نکند. از مواردی که متخصص ایمپلنت باید در ایمپلنت دندان جلو رعایت کند عبارتند از:

 • قرار دادن ایمپلنت بیشتر به سمت داخل تا سمت خارج
 • قرار دادن ایمپلنت با قطر کوچک
 • فاصله ایمپلنت با دندان های مجاور
 • قرار گرفتن لبه فیکسچر حداقل نیم میلی متر زیز استخوان
 • قرار دادن پیوند استخوان در فضای خالی دور ایمپلنت
 • کاربرد ایمپلنتهای Bone level  به جای ایمپلنتهای Tissue level
 • قرار دادن روکش موقت در محل
 • در صورت امکان کاربرد Customized healing abutment
 • در صورت امکان کاربرد Customized Abutment
 • در صورت امکان استفاده از اباتمنت هیبریدی

سخن پایانی

در این محتوا درباره ایمپلنت دندان جلو خواندیم. باید بدانید مدت زمان بهبودی پس از کاشت ایمپلنت بسیار کوتاه است و روز بعد میتوانید به محل کار و انجام فعالیتهای عادی برگردید. هر چند جوش خوردن ایمپلنت با استخوان به چندین ماه زمان نیاز دارد. تنها در صورتی که احساس درد خفیف داشتید از مسکن استفاده کنید و از پکهای آب سرد نیز به منظور کاهش ورم میتوانید بهره ببرید. امید است این مطلب برایتان مفید بوده باشد. شما هم نظرات و تجربیات خود را در کامنت با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید لغو پاسخ

خروج از نسخه موبایل